A Canadian Armed Forces soldier instructs members from the Security Forces of Ukraine on the Next Generation Light Anti Tank Weapon (NLAW) on 1 October 2022 during Operation UNIFIER, in the United Kingdom. Please Credit: Corporal Eric Greico, Canadian Armed Forces Photo.

Канада готує військову допомогу Україні на $385 млн

Канадський уряд звернувся до парламенту із запитом про виділення $385 млн на військову допомогу Україні. Про це йдеться у бюджетному документі, внесеному урядом Канади до Палати громад.

Ці кошти планують використати на обладнання й послуги Україні, яка захищає свій суверенітет. Зокрема, передбачається закупити вогнепальну зброю, камери для дронів, оплатити навчання пілотів та обслуговування танків.

У документ також включено близько $38,5 млн на канадську військову тренувальну місію UNIFIER та більш як $67 млн на міграційну програму “Канадсько-український дозвіл на екстрені поїздки”.

Оголошена у березні 2022-го програма дає змогу українцям три роки жити й працювати у Канаді. Хоча нові заявки на участі у цій програмі вже не приймаються, схвалені раніше заявники мають до кінця березня наступного року приїхати до Канади, аби претендувати на дозвіл на роботу, фінансову й іншу державну допомогу, яка надаватиметься до березня 2025-го.

Також вчора стало відомо, що Міністерство закордонних справ Канади оголосило про запровадження санкцій проти дев’яти фізичних та шести юридичних осіб із Росії, які займаються поширенням кремлівської дезінформації та пропаганди.

Нагадаємо, у вересні Канада виділила Україні військову допомогу на $482,5 млн. Зокрема, на танки Leopard 2, броньовані машини та спецтранспорт санітарної евакуації. Допомога буде розрахована на три роки.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.