Кабмін змінив умови компенсацій за житло для ветеранів – переміщених осіб

Сьогодні на засіданні уряду прийнято Зміни до постанови КМУ №280 від 18 квітня 2018 року, що стосуються Порядку та умов надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за <…> жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали <…> територіальну цілісність України”.

Відтепер конкретизовано, що йдеться не лише про тих, хто не тільки перебуває в районах антитерористичної операції в період її проведення, а й загалом – у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях.

Уточнено, що для осіб, що підлягають дії постанови, зміна місця проживання протягом року в межах однієї області не призводить до збільшення розміру компенсації.

Головним розпорядником субвенції та відповідальним виконавцем бюджетної програми згідно зі змінами, є — Мінветеранів, а не Мінсоцполітики.

Уточнюється порядок розподілу субвенцій в обсязі, передбаченому держбюджетом на відповідний рік на підставі інформації, наданої Мінветеранів органами соцзахисту станом на 1 квітня, згідно з додатком. Деталізуються звітність казначейства про надходження коштів, черговість їх роподілу по областях.

У Порядку виплати грошової компенсації деталізуються умови надання грошових виплат громадянам, особливо в тій частині, що стосується обставин, які скасовують або вичерпують право на компенсацію.

Право на отримання грошової компенсації вважається використаним з дати державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за внутрішньо переміщеною особою і членами сім’ї, на яких було розраховано грошову компенсацію. Грошова компенсація є одноразовою.

Комісія з призначення компенсацій, поміж іншим, перевіряє факт надання раніше внутрішньо переміщеній особі житла чи грошової компенсації за належні для отриманні жилі приміщення за рахунок бюджету. Відбувається перегляд і скасування рішення про призначення компенсації у зв’язку з нововиявленими обставинами.

Додано пункти про надання електронних копій документів (по можливості), та залучення до механізму виплат Порталу Дія.

В окремому пункті визначені підствави для відмови у виплаті грошової компенсації – втрата статусу УБД або особи з інвалідністю внаслідок війни, скасування дії довідки після призначення грошової компенсації, придбання жилового приміщення, що відповідає нормам площі, після призначення компенсації, зняття з квартирного обліку.

(фото Кабінет Міністрів України)