Італія таємно передала Україні “колісні танки” Centauro B1 (Відео)

Італія таємно відправила до України бронемашини (“колісні танки”) Centauro B1 та військові автомобілі Iveco VM 90. Очевидці опублікували відео з ешелоном цієї техніки, який прямує повз залізничний вокзал поблизу Неаполя:

Деякі італійські військові аналітики твердять, що саме цей ешелон з Centauro B1 та автомобілями Iveco направлявся саме до України. Хоча, офіційного підтвердження про це з боку італійської влади і не було. Нагадаємо, нещодавно Україна отримала САУ M109L, які італійці так само перевозили залізницею.

До слова, чутки про можливу передачу Києву бронемашин Centauro з’явились ще у 2022 році. Проте досі Centauro B1 не були помічені в Україні й на тренувальних полігонах з українськими військовими.

Centauro B1 – бойова броньована машина на чотиривісному колісному шасі з гарматно-кулеметним озброєнням. Бойова маса 24 т та обмежені габарити дозволяють перевозити машину повітряним транспортом. Екіпаж складається із чотирьох осіб.

Бронемашина озброєна 105 мм нарізними гарматами, здатними використовувати стандартні для НАТО боєприпаси різних типів. Боєкомплект – 40 снарядів. Є два (спарений та зенітний) 7,62-мм кулемета MG 42/59. По бортах вежі є по чотири димові гранатомети.

Незважаючи на те, що система управління вогнем вважається досить просунутою, але на ходу ефективність стрільби дуже низька, тому зброю застосовується, як правило, під час коротких зупинок.

Нагадаємо, що Франція передала Україні велику партію “колісних танків” AMX-10RC.