Іран, Туреччина і Росія планують заповнити вакуум в Афганістані

Іран, Туреччина і Росія здійснили крок, щоб заповнити військовий та дипломатичний вакуум, що з’явився в Афганістані внаслідок виведення американських збройних сил та початку активних військових операцій Талібану. За підрахунками близько одного мільйона афганців перейде через кордон, щоб уникнути бойових дій чи правління талібів.

Афганські силовики покидають країну через дві з трьох митниць вздовж кордону в Іслам-Каті та Фарах. Через те, що 700 кілометрів кордону з Афганістаном зараз перебувають у руках талібів, Іран не має вибору, окрім як активно реагувати на ситуацію. Підраховано, що в Ірані вже проживає 780 000 зареєстрованих афганських біженців і від 2,1 до 2,5 мільйонів афганців без документів.

Росія прагне гарантій, що Талібан не дозволить північним кордонам Афганістану використовуватись як база для нападів на колишні радянські республіки.

Переслідуючи власні інтереси, Туреччина запропонувала турецькі війська для захисту міжнародного аеропорту Кабула.


Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф сказав, що продовження конфліктів між урядом та талібами матиме “несприятливі” наслідки для Афганістану, а повернення до внутрішньоафганських переговорів було “найкращим рішенням”.

За матеріалами The Guardian