Іран поставив Росії 300 тисяч снарядів – The Wall Street Journal

Незважаючи на погрози Дмітрія Мєдведєва застосувати сталінські методи до керівників оборонних підприємств, які не справляються з держзамовленням, росія так і не змогла налагодити виробництво боєприпасів. Відтак, росіяни змушені купувати їх в інших країнах. Зокрема, за останні півроку Іран відправив до росії кораблями через Каспійське море понад 300 000 артилерійських снарядів та мільйони набоїв, пише The Wall Street Journal.

Видання посилається на свої джерела у розвідці та документи, з якими ознайомилися журналісти. Наприклад, в одному з контрактів, який дослідила WSJ від вересня 2022 р., «Рособоронекспорт» купував понад 74 000 снарядів за $1,7 млн.

За словами близькосхідних джерел, останньою відомою поставкою став рейс на початку березня 2023 року судна «Расул Гамзатов», яке перевезло 2000 снарядів. Згідно з даними морських перевезень, корабель залишив іранський порт Амірабад 8 березня, пройшов Каспійське море і через шість днів причалив у Астрахані. Наприкінці березня він повернувся до Ірану і через день знову вирушив до Росії.

Раніше було відомо, що Іран перевозить зброю до Росії вантажними літаками, і США нічого не могли з цим вдіяти. У квітні Бред Купер, віце-адмірал 5-го флоту ВМС США, який активно протистоїть незаконним постачанням іранської зброї в Перській затоці, без оголошення відвідав Туркменістан, який межує з Іраном і також розташований на каспійському узбережжі. Віце-адмірал Купер відмовився повідомити журналістам, чи обговорювалися у Туркменістані поставки іранської зброї до росії, сказавши, що йшлося, зокрема, про розширення співробітництва та забезпечення морської безпеки.