Індійський Головнокомандувач генерал Біпін Рават і ще 12 осіб загинули в середу в результаті аварії російського гвинтокрила

Головний військовий командувач Індії генерал Біпін Рават і ще 12 осіб загинули в середу в результаті аварії вертольота, повідомили в ВПС. Йдеться, що вертоліт “зазнав трагічної аварії”. Серед загиблих була дружина Равата. Повітряні сили повідомили, що один офіцер, капітан групи Варун Сінгх, вижив і перебуває на лікуванні у військовому госпіталі. У службі повідомили, що гелікоптер російського виробництва Мі-17В5 прямував із бази ВПС до коледжу оборонних служб армії, коли розбився поблизу міста Кунур, гірської станції в Тамілнаду.

Прем’єр-міністр Нарендра Моді заявив, що Рават зробив великий внесок у модернізацію збройних сил країни. «Його розуміння та погляди на стратегічні питання були винятковими», – сказав Моді. Міністр оборони Раджнат Сінгх сказав, що Рават “служив країні з винятковою відвагою і старанністю”.

У ВПС заявили, що за фактом аварії призначено розслідування.

63-річний Рават був найвищим чиновником у збройних силах Індії та першим начальником штабу оборони – посада, створена урядом у 2019 році. Він також був радником міністерства оборони.

Його першочерговим завданням була фундаментальна реформа армії де намагалися модернізувати та покращити координацію між армією, флотом та повітряними силами.

Раніше він обіймав посаду начальника штабу армії, а також командував військами в підконтрольному Індії Кашмірі та вздовж кордону з Китаєм.

У 2015 році Рават керував індійськими «хірургічними ударами» по сусідній М’янмі, коли пара-командос увійшли в країну, щоб напасти на повстанців нага, які влаштували засідку та вбили індійські війська.

У 2017 році він нагородив медаллю за хоробрість офіцера армії, який прив’язав цивільного до передньої частини свого джипа в Кашмірі, де повстанці борються з індійським пануванням. Інцидент викликав суперечки в Індії та за її межами, правозахисні групи заявили, що офіцер використовував чоловіка як живий щит проти протестувальників, які кидали каміння. Рават сказав, що дії офіцера були в рамках правил, оскільки армія зіткнулася з «брудною війною» в спірному регіоні і була змушена воювати «інноваційними» способами.

Раніше він пережив катастрофу гелікоптера в 2015 році в північно-східному штаті Нагаленд.

Тип військово-транспортного гелікоптера, який розбився в середу, Мі-17В5, широко використовується в Індії армією та міністрами під час відвідування військових об’єктів.