ХАМАС відмовився від перемир’я з Ізраїлем в обмін на звільнення заручників

ХАМАС відмовився від пропозиції Ізраїлю про тижневе перемир’я в Секторі Газа.  Йшлося про тимчасову перерву у бойових діях в обмін на звільнення близько 40 заручників, яких утримує угруповання. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на єгипетських чиновників.

За їхніми словами Ізраїль пропонував припинити наземні та повітряні операції у регіоні на тиждень. Передбачалося, що у відповідь ХАМАС також звільнить жінок, дітей та чоловіків похилого віку, яким потрібна термінова медична допомога.

Втім представники угруповання ХАМАС заявили єгипетським посередникам, що Ізраїль повинен спочатку призупинити свій наступ, перш ніж вони будуть обговорювати угоду.

Окрім того, “Ісламський джихад” зажадав, щоб Ізраїль звільнив усіх палестинських ув’язнених та утримуваних учасників угруповання. Ізраїльська сторона не погодилася на такі умови. Єгипетські офіційні особи вважають, що угруповання цими діями намагається домогтися більших поступок із боку Ізраїлю.

Нагадаємо, під час тижневого перемир’я наприкінці листопада 105 мирних жителів Ізраїлю було звільнено з полону. На початку грудня ХАМАС порушив перемир’я та обстріляв Ізраїль ракетами.

Вважається, що нині в Газі залишаються 129 заручників, проте не всі вони можуть бути живими.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.