Zound Festival відмовився від розважального заходу на Хортиці в День пам’яті захисників України

Публікація Військового Кур’єра України і розголос ситуації патріотичною громадськістю Запоріжжя та всієї України змусили організаторів музичного заходу Zound festival відмовитися від проведення на День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України розважального музичного заходу на острові Хортиця. Про перенесення дати повідомила 19 серпня сторінка фестивалю в соціальній мережі Instagram.

Нагадаємо, цей фестиваль мав відбутися у Національному заповіднику Хортиця 28-29 серпня. На живій сцені там мали бути присутні російські виконавці, причому серед останніх був гурт, який у травні 2015 року виступав в Алчевську, на запрошення терористичного угруповання “ЛНР” на тимчасово окупованій території України. Два музиканти гурту через це потрапили до бази “Миротворець”. Організатори все одно залишили гурт у програмі, “зашкварених” гітаристів, щоправда, довелося замінити на інших.

Завдяки підтримці допису Військового кур’єра України про цю неприпустиму ситуацію, вже за два дні на сторінці фестивалю з’явився допис про його перенесення на 27-28 серпня. За словами організаторів, “ця пам’ятна дата для України нова і тому ми закликаємо вшанувати пам`ять та увічнити героїзм наших військовослужбовців і учасників добровольчих формувань”.

Однак, наостанок організатори фестивалю вирішили залишити шлейф недоброякісної комунікації, намагаючись відповісти на шквал негативних коментарів на своїй сторінці. Через годину після першого інформаційного повідомлення ними було опубліковано ще одне звернення: “Так, ми знали про дату та розуміли її важливість. Ми планували вшанувати пам’ять Захисників України хвилиною мовчання і до учорашнього дня усе залишалось без змін. Але до Національної поліції надійшло повідомлення, що зі сторони радикальних активістів плануються серйозні провокації. Нам хотіли заборонити проводити наш захід взагалі, але вдалось знайти компроміс аби не скасовувати його.”.

Тим саме організатори Zound festival визнали, що “розуміння” важливості дати не завадило їм призначити захід саме на цей день, і вони змушені були “знайти компроміс” саме під тиском патріотичної громадськості. Спроби заднім числом виправдатися задумом “хвилини мовчання” посеред напівросійського музичного фестивалю, у день, коли Дзвін Пам’яті звучатиме 223 рази, виглядають водночас і ганебно, і жалюгідно.

Дякуємо всім, кого не залишив байдужим наш допис! Завдяки вашій підтримці, всім нам вдалося виправити цю ганебну ситуацію і нагадати тисячам людей як важливо зберігати пам’ять про наших героїв. Це справді приємно – крок за кроком спільними зусиллями робити наш світ кращим. Слава Україні!