Пуск протитанкової ракети Spike

Греція закупить ізраїльські протитанкові ракети Spike

Міністерство оборони Ізраїлю повідомило про угоду з Грецією вартістю $400 млн на придбання протитанкових ракет Spike.

Очільник відомства Йоав Ґалант заявив, що дана угода підкреслює міцне партнерство між країнами, а також взаємну прихильність забезпеченню регіональної стабільності.

Угоди підписали Еяль Замір, генеральний директор Міністерства оборони Ізраїлю, та Арістідіс Алексопулос, директор з оборонних закупівель Міністерства оборони Греції.

Відомо, що замовлення виконуватиме ізраїльська державна компанія Rafael Advanced Defense Systems. Терміни та кількість постачань не розголошуються.

Spike – це багатофункціональна протитанкова та протипіхотна ракета (залежно від модифікації), що діє за принципом “вистрілив та забув”. Розроблена наприкінці 70-х рр. ХХ століття. На озброєнні з 1981 (Spike NLOS) та з 1997 (у сучасному вигляді). Нині її використовуються збройні сили майже 20 держав світу, серед них: Азербайджан, Південна Корея, Німеччина, Сінгапур, Польща, Фінляндія та ряд інших.

В Міністерстві оборони Ізраїлю заявили про те, що за весь період виробництва ракет Spike, 34 тис. одиниць було продано закордон, а з них 6 тис. вже відстріляно на навчаннях та у бойових діях.

Наразі Збройні Сили Греції використовують радянські/російські ПТРК Фагот та ПТРК Корнет. Імовірно, Spike мають замінити їх. У свою чергу Україна зможе розраховувати на отримання радянських та російських ПТРК від Греції по мірі надходження ракет від Ізраїлю.

Нагадаємо, що наприкінці березня 2023 року Малайзія відмовилися від закупівлі російських протитанкових ракет.