Російські окупанти намагаються будувати залізничний міст біля Гранітного (Фото)

Окупаційні війська, ймовірно, шукають альтернативні варіанти, аби знизити залежність від залізничного сполучення через Кримський міст. Загарбники розгорнули будівництво залізничного мосту неподалік Гранітного Донецької області.

Такий крок дозволив би росіянам сполучити Бердянськ і Крим з Ростовом-на-Дону.

Будівництво розгорнули біля села Гранітне, через річку Кальміус. Сполучивши Маріуполь, Волноваху і Донецьк окупанти зможуть залізницею доставляти до цього району зброю та живу силу з росії, не використовуючи Кримський міст.

Центр журналістських розслідувань опублікував нові супутникові знімки Sentinel-2, де видно ділянку будівництва залізничного мосту через р. Кальміус. Вона знаходиться за кілька кілометрів від на південь від Гранітного. 

За три кілометри від Гранітного розташований також Тельманівський карʼєр, від якого починається залізнична колія. Вона з’єднана із залізницею Маріуполь-Волноваха. Від Волновахи існує пряме залізничне сполучення з Мелітополем і (через Чонгар) з Кримом.

Дані про будівництво залізниці за межами ділянки біля Гранітного наразі відсутні. Для того, щоб зʼєднати залізницею Ростовську область з окупованим півднем України, окупантам знадобиться щонайменше прокласти залізничну колію між Гранітним і Роздольним. Відстань між населеними пунктами становить близько 20 кілометрів.

Варто зазначити, що Сили оборониз легкістю можуть дістати до цих об’єктів наявним в українському арсеналі озброєнням.

Раніше “Військовий кур’єр” писав про те, як українські військові опублікували відео роботи української 155-мм самохідної артилерійської установки “Богдана”. Зняли його під час обстрілу позицій окупантів.

Українська САУ “Богдана” може уражати цілі на відстані до 40 км осколково-фугасними снарядами або ж до 60 км – активно-реактивними. Цієї відстані достатньо, щоб уразити новий залізничний міст і колії окупантів з підконтрольної Україні території.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.