Сили оборони застосовують український розвідувальний БпАК “Гор” (Відео)

В одному з військових Telegram-каналів опублікували кадри роботи українського розвідувального безпілотного авіаційного комплексу “Гор”. Його представили ще минулого року. Наразі техніка добре зарекомендувала себе на фронті.

Перший прототип цього безпілотника запустили в небо у травні минулого року. Випробовували не лише основні характеристики, а й стійкість до ворожих систем РЕБ, підбір матеріалів. Після успіху дрон офіційно взяли на озброєння Сил оборони.

БпАК “Гор” від українського стартапу Airlogix, призначений для розвідки й коригування артилерії. Він має доволі непогані характеристики:

Час роботи в повітрі — 2-2,5 години;
Дальність польоту — 150 км;
Радіус зв’язку — 30-40 км;
Максимальна висота — до 3500 м.

У комплекс входить три безпілотники й станція управління.

Військові, які експлуатують “Гор” на фронті, відзначають його живучість, зокрема через стійкість до ворожих систем радіоелектронної боротьби. Досвідченим пілотам на одному борті вдавалося за два тижні зробити понад 30 бойових вильотів для коригування артилерії.

Раніше “Військовий кур’єр” писав про вітчизняний БпЛА “Postman”. Цей БпЛА може літати вглиб території противника на 45+ кілометрів (оперативний радіус 55+ км), робити скиди 6-8 кг зарядів і повертатися назад. Наразі перспективну розробку тестують на полігоні та на фронті.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.