Глава НАТО прогнозує, як F-16 вплинуть на хід війни в Україні - Newsweek

Глава НАТО прогнозує, як F-16 вплинуть на хід війни в Україні – Newsweek

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у п’ятницю заявив, що хоча F-16 підсилить військову потужність України, ці винищувачі не зроблять значної різниці в київській війні проти Росії.
Столтенберг зробив таке передбачення під час телевізійного інтерв’ю німецькому новинному виданню Bild, під час якого він обговорював питання про надання українським пілотам F-16 та підготовки їх до польотів на цих винищувачах.
Незабаром після того, як президент Росії Володимир Путін розпочав своє вторгнення в Україну у лютому 2022 року, представники Києва почали закликати своїх західних союзників постачати їм винищувачі F-16 виробництва компанії Lockheed Martin, які вважаються одними з найбільш потужних багатофункціональних військових літаків у світі.
Хоча союзники Києва спочатку опиралися таким проханням, кілька країн минулого року зобов’язалися поставити Україні винищувачі F-16, хоча точні строки поставки цих літаків залишаються неясними.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг виступає під час прес-конференції у штаб-квартирі НАТО у другий день засідання міністрів закордонних справ НАТО 4 квітня 2024 року в Брюсселі, Бельгія. Столтенберг заявив у новому інтерв’ю, що не вірить, що F-16 допоможуть Україні змінити хід війни проти Росії. Фото: Omar Havana/Getty Images
Проте, хоча деякі представники Києва називали F-16 можливими зброями, які змінять хід війни для їх оборони, Столтенберг не переконаний, що самі винищувачі змінять хід війни.
«Одна система не зможе змінити ситуацію на полі бою», – зазначив Столтенберг у своєму інтерв’ю для Bild, за англомовним перекладом українського онлайн-видання European Pravda.
Глава НАТО продовжив: «Це не срібна куля, яка могла б змінити хід війни».
У п’ятницю Newsweek надіслав запит електронною поштою до Міністерства закордонних справ України для коментаря.
Хоча F-16 може не забезпечити вирішального рішення для оборони України, Столтенберг зазначив, що ці винищувачі все ж “важливі” для військової сили Києва.
“Вони подальше зміцнять здатність України до відбиття російської агресії”, – сказав він.
Коментарі Столтенберга стали після того, як високопосадовий офіцер української армії розповів Politico в статті у середу, що затримка поставки F-16 робить ці винищувачі “вже неактуальними” для українських військ.
“Але часто ми просто не отримуємо засоби зброї в час, коли нам вони потрібні”, – повідомив неназваний офіцер. “Кожен засіб зброї має свій власний час. F-16 були потрібні в 2023 році; вони не будуть відповідні для 2024 року”.
За даними статті Politico, Росія очікує появи F-16, розробляючи місце для своїх передових систем ППО і радарів на контрольованому нею Криму для націлювання на ці літаки.