Генерал США опублікував план звільнення Криму

Колишній командувач армії США генерал Бен Ходжес спрогнозував приблизний контрнаступ ЗСУ на Кримський півострів і звільнення його від російських окупантів. Цим прогнозом він поділився у своєму Twitter.

На думку Ходжеса, зараз потрібно зробити Крим непридатним для російським військ. Для того щоб ізолювати півострів, треба протягом тривалого часу використовувати дальні високоточні удари по військовій інфраструктурі і по базах Чорноморського флоту росіян. Внаслідок чого, відігнати флот противника від Севастополя. Після цього, генерал вважає, варто уразити дронами певні цілі та зрештою ввести українські війська на півострів.

«Чудова карта, що показує, як дальні точні удари можуть зробити Крим непридатним для російських військ. Скептики щодо Криму припускають, що для цього потрібна дорога широкомасштабна сухопутна атака… але перш за все пріоритетом є зробити Крим непридатним для Росії», — каже Бен Ходжес.

Нагадаємо, що на початку лютого, Пентагон оголосив про надання Україні нового пакету військової допомоги. Він, зокрема, включає Ground-Launched Small Diameter Bomb (GLSDB), також відомі як «літаючі бомби». GLSDB – це високоточний боєприпас для установок HIMARS, який дозволяє вражати цілі на відстані у 150 кілометрів і який неможливо перехопити засобами російської ППО. Північна частина окупованого півострова на сьогодні знаходиться в зоні ураження ракетних систем GLSDB.