ФСБ розробило ретельний план з дестабілізації Молдови – CNN

Журналісти американської телекомпанії CNN отримали секретний документ, ймовірно, підготовлений російським ФСБ. У ньому йдеться про довготривалий 10-річний план дестабілізації політичної та соціальної ситуації у Молдові.

У плані робиться фокус на підтримку російськими спецслужбами проросійських груп у Молдові з метою розхитування політичної ситуації. А також, використання православної церкви Молдови в інтересах російських спецслужб та поширення серед населення панічних настроїв через припинення постачання російського газу.

План розроблений російським ФСБ як протидія європейській інтеграції, яка офіційно владою Молдови проголошена як стратегічна мета. Крім того, в плані передбачається блокування спроб Молдови встановити бодай частковий контроль над процесами у Придністров’ї – сепаратистській невизнаній території, яка підтримується росією.

Політичні події в Молдові вказують на достовірність даного документу. Наприклад, останні місяці у Молдові регулярно проходять акції протесту проросійської партії «Шор». Протестувальники на них офіційно виступають проти підвищення тарифів на комунальні послуги. При цьому, вони також виступають проти інтеграції з Євросоюзом, та заперечують російську агресію в Україні. Молдовські журналісти неодноразово публікували докази платної участі протестувальників в акціях цієї проросійської сили.