Військові пристосували радянські ЗРК під ракети від Patriot

Американські військові інженери поєднали американські зенітні ракети системи Patriot з радянським комплексами в рамках проекту FrankenSAM. Про це виданню New York Times розповіли представники американських оборонних підприємств та Пентагону.

Новий FrankenSAM успішно випробували на полігоні Вайт-Сандс у штаті Нью-Мексико, збивши дрон.

Ракету інтегрували і з пусковою установкою, і з радіолокаційною станцією українського виробництва. Цей ЗРК планують відправити в Україну взимку разом із запасом зенітних ракет від США та союзників.

Виданню не назвали тип ЗРК у який вдалося інтегрувати ракети Patriot. Вони подібні до боєприпасів ЗРК “Бук” і дещо менші за заряди для С-300. Ймовірно саме базу від цих комплексів використали автори розробки.

Зусилля України та США в рамках програми FrankenSAM покликані посилити українську ППО на період зими і захистити українську енергетичну інфраструктуру.

Нагадаємо, на днях США оголосили про новий пакет військової допомоги для України вартістю $150 млн. До списку увійшло важливе для нашої країни підсилення ППО: боєприпаси для систем ППО NASAMS, ракети ППО AIM-9M, зенітні ракети Stinger. Пакет допомоги США також включає додаткові боєприпаси для HIMARS. А ще – артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм, ракети TOW, системи Javelin.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.