Оглядачі з ISW оцінили заяви про формування нових підрозділів армії РФ

В Американському Інституті вивчення війни проаналізували заяви міністра оборони росії Сергія Шойгу щодо формування нових підрозділів рф.

Очільник міноборони країни-агресора заявив, що пріоритетом його відомства буде продовження війни в Україні та розширення бойової чисельності рф у 2024 році. Окрім того, він повторив погрози на адресу Фінляндії та НАТО.

“Шойгу заявив, що російські війська ведуть роботу з розширення бойової чисельності до 1,32 мільйона осіб з 1,15 мільйона, згідно з указом президента рф Володимира Путіна від 1 грудня. Раніше ISW заявляв, що цей указ, ймовірно, був формальним визнанням поточної чисельності російських військових, а не наказом про негайне збільшення чисельності російського військового персоналу. І Шойгу, як видається, просто повторює заяву Путіна, а не окреслює основні зміни в російських силах”, – йдеться у повідомленні.

Аналітики зауважили, що російські військові у 2023 році сформували дві повністю оснащені армії. Ймовірно, йдеться про новостворені 18-ту і 25-ту загальновійськові армії. А також змішаний авіаційний корпус, чотири дивізії, включаючи 50 інших частин і з’єднань нижчого рівня, 18 бригад і 28 полків.

“Вперше Шойгу окреслив формування нових підрозділів на колегії міноборони в грудні 2022 року, створення кількох із них ISW підтвердив незалежно. Проте дуже малоймовірно, що будь-яке з цих нових утворень “повністю оснащене” або працює в межах своїх доктринальних кінцевих можливостей на цей момент”, – зазначають аналітики.

В ISW також зазначили, що рішення росії реформувати Західний військовий округ є частиною тривалого плану. Його мета – підготувати РФ до потенційної майбутньої широкомасштабної війни проти НАТО, збалансовуючи російські оперативні вимоги в Україні.

Нагадаємо, росіяни ведуть активні атакувальні дії у напрямку села Синьківка на Куп’янському напрямку на Харківщині. Їм наказали взяти населений пункт до кінця року.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.