Данія збільшить фонд військової допомоги Україні до 2027 року


Уряд і парламентська більшість Данії погодили додатково профінансувати фонд військової підтримки України. Про це йдеться в повідомленні на сайті Міноборони Данії.

Фонд військової допомоги збільшився на 2,3 мільярда данських крон (308 мільйонів євро) у 2023 році та на 23,5 мільярда крон (3,15 мільярда євро) – на 2025-2027 роки.

“Ми не знаємо, як довго триватиме війна в Україні, але ми знаємо, що внески необхідні Україні для продовження боротьби з Росією. Протягом усієї війни Данія була вірним прихильником України. І коли ми зараз посилюємо нашу підтримку, як у 2023 році, так і особливо шляхом виділення значних коштів у 2025-2027 роках, ми посилаємо чіткий сигнал, що українці в довгостроковій перспективі можуть розраховувати на підтримку Данії”, – сказав міністр оборони Троелс Лунд Поульсен.

Окрім того, уряд Данії розширить фінансову базу для оборони своєї країни. Усе це дозволять Данії досягти цілі НАТО витрачати мінімум два відсотки ВВП на оборону вже із 2025 року.

Нагадаємо, минулого місяця міністр оборони Данії повідомив, що, ймовірно, Данія зможе передати Україні перший F-16 у першому кварталі 2024 року.

Окрім того, Чехія та Данія запроваджують спільний проєкт з постачання Україні зброї та техніки. Йдеться також про важку техніку, повідомляють на сайті Міноборони Чехії.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.