Фінляндія удвічі збільшує виробництво артилерійських снарядів

Оборонні підприємства Фінляндії удвічі збільшують виробництво артилерійських снарядів. Планує таким чином посили свої резерви та допомагати Україні.

Уряд і промислові компанії інвестують 120 млн євро у збільшення виробничих потужностей артилерійських снарядів. Із цієї суми близько 24 млн євро виділить оборонне відомство.

Міноборони також бере на себе зобов’язання щодо довгострокових замовлень для забезпечення життєздатності промислових інвестицій, готовність яких очікується в 2026 і 2027 роках.

“Я щойно підписав рішення про значне збільшення потужностей з виробництва боєприпасів у Фінляндії. Ми зміцнюємо свої позиції одного з провідних європейських виробників боєприпасів. Водночас ми гарантуємо нашу постійну підтримку Україні до 2030-х років”, – написав у мережі X міністра оборони Фінляндії Антті Гяккянена.

Нагадаємо, у листопаді армія Фінляндії стала першою, яка придбала систему протиповітряної оборони “Праща Давида” в Ізраїлі за 317 мільйонів євро. Про це повідомляє Міністерство оборони Ізраїлю. Ця система показала максимально ефективний успіх перехоплень під час операції “Залізні мечі”. Ізраїльтяни створили її у співпраці з США. Ізраїль вперше продав за кордон власну систему ППО “Праща Давида”.

Раніше, стало відомо, що Збройні сили України використовують на фронті гармати, які негласно передали військові Фінляндії. Це радянські 130-мм гаубиці М-46. Про їх приналежність фінам свідчить характерний камуфляж. Відомо, що Фінляндія мала у себе на озброєнні 36 таких гармат. Скільки іх них передали українцям – невідомо. Відео з роботою фінських гармат по позиціях росіян українські військові опублікуали у мережі.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.