Фінляндія дозволила літакам-розвідникам НАТО літати біля кордону з Росією

Уряд Фінляндії вчора офіційно оголосив, що відкриває свій авіапростір для літаків країн-партнерів у межах оборонних заходів розвідки, спостереження та дослідження (ISR). Йдеться передусім про країни НАТО, членом якого Фінляндія незабаром стане.

Як результат, вчора перший літак-розвідник здійснив політ над територією Фінляндії неподалік російського кордону. Це був L-3 RC-135W Rivet Joint Військово-Повітряних сил США. Його супроводжували винищувачі фінських ВПС.

Американський літак-розвідник Boeing RC-135W

Нагадаємо, раніше фінський уряд не дозволяв літакам інших країн здійснювати розвідувальні польоти над своєю територією.

«Подібні польоти у повітряному просторі Фінляндії будуть здійснюватися й надалі різними типами літаків, як безпілотних, так і пілотованих. Польоти виконуються під національним керівництвом і наглядом, відповідно до національних законів і правил Фінляндії», – додається в урядовому повідомленні.

Маршрут польоту американського літака-розвідника біля російського кордону

Очевидно, таку російська влада отримала цілком асиметричну відповідь за свою нещодавню витівку зі збиттям американського безпілотника MQ-9 Reaper над Чорним морем. Тепер у американських дронів та літаків-розвідників з’явилася можливість слідкувати за діями російських військ не лише на півдні, а на півночі Європи.