Зеленський перетрусив СБУ і очікує на новий закон

Президент Володимир Зеленський звільнив кількох високопосадовців з відповідальних посад у керівництві Служби безпеки України. Про це 26 липня повідомив офіційний сайт Офісу Президента України.

З посади першого заступника Голови СБУ та керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України звільнено Руслана Баранецького.

З посади першого заступника Голови Служби безпеки України – начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ звільнено Василя Малюка.

З посади заступника Голови СБУ звільнено Сергія Андрущенка. Його переведено на посаду першого заступника Голови СБУ й керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки.

Звільнено  Олексія Корнійчука – з посади начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України.

Звільнено також Віталія Монастирецького – з посади начальника Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області.

Метою ґрунтовних кадрових змін вказана потреба забезпечити системну трансформацію СБУ, законопроект щодо яких уже опрацьовується у Верховній Раді.
За словами Володимира Зеленського, реформа має початися негайно після голосування за законопроект.
Ідеться про законопроект 3196-Д “Про зміну до Закону України “Про Службу безпеки України”, який має бути прийнятий у другому читанні.

Іншим важливим чинником названа потреба активізувати боротьбу з контрабандою.