Декарбонізація України та енергетична безпека

Як і інші країни, Україна зобов’язалася зменшити викиди вуглецю у повітря. Але яким чином це буде досягнуто, залишається не зрозумілим. Вугілля, зпалення якого призводить до викиду вуглецю довгий час залишається важливим джерелом енергії для української індустрії.

Втім постійний запит на декарбонізацію змушує державу радикально зменшити викиди і знайти нові енергетичні можливості, щоб підтримати українську економіку. Природний газ традиційно являється основним джерелом енергії в Україні. На теперішній час він складає близько 27% загального вживання. У поєднанні з розвитком відновлювальної енергії і обережного інвестування в технології з уловлювання вуглецю для важкої промисловості, газ відіграє ключову роль в енергетичному майбутньому України.

З усім тим, не зважаючи на важливість газу і надлишок невикористаних резервів, обсяг українського внутрішнього видобутку залишається недостатнім для потреб країни. На сьогодні Україна все ще залежна від імпорту газу. Це створює багато викликів та вразливості.

Оскільки завершується будівництво російського Північного потоку-2, який йде в обхід України, залишається не зрозумілим, чи Москва все ще продовжить експорт через український газопровід у наступних роках.

За матеріалами Atlantic Council