ДБР проти армії. Знову “гучні затримання”

Знову голослівні заяви ДБР про “розкриті злочини”, після яких справу може розвалити середньої кваліфікації адвокат. З літа 2019 року такі справи були поставлені на поток. Гучні заяви, ефектні обшуки, як результат – черговий юридично-процесуальний пшик.

Сьогодні слідчі ДБР повідомили про підозру колишнім посадовим особам Міністерства оборони України та ПрАТ «Кузня на Рибальському», за їхньою версією, “через поставку до Збройних Сил України військової техніки низької якості”. І миттево провели бріфінг.

Основні “претензії” до екс-замміністра оборони генерала Павловського. Слідчі стверджують, що він “дав вказівку підлеглим йому керівникам одного із департаментів МОУ на безперешкодне укладення державного контракту щодо будівництва катерів саме з вказаним ПрАТ”. Те що такі катери може випускати в Україні практично едина верфь вони, мабуть, не знають…

Але тільки катерами слідчі на цей раз не обмежилися. Злочином вони вважають також закупівлю для потреб ЗСУ санітарних автомобілів виробництва Приватного акціонерного товариства «Автомобільна компанія «БОГДАН МОТОРС», “які не відповідають встановленим вимогам та не можуть використовуватися у Збройних Силах України”. Тобто машини використовувалися, ряували бійців , а зараз вже “не можуть”.

Далі – станартний піар-хід під час “кошмарення”. “Під час обшуків у одного з фігурантів слідчі ДБР вилучили зброю та значну суму готівки: понад 364 тис. доларів США, близько 53 тис. євро та майже 3 млн гривень.” “Зброя”, як завжди, виявиться з дозволом, а гроші – задекларованими. Але на певний прошарок українців добре діють усі ці відео з розкраденими купюрами.

Ну а такі формулювання як “підборювач” і “посібник” свідчать скоріш про те, що слідство серйозних доказів на Павловського не мало, а як завжди розраховувало щось накопати при обшуках або тиснучи на затриманих, змусити їх надавади свідченні проти себе.

У випадку з Павловським це пройде навряд чи. Він – бойовий генерал, який очолив сектор “М” АТО в одни з найскладніших для України періодів і свої завдання виконав.

Який запобіжний захід Павловському та іншим призначить суд ми дізнаємося вже сьогодні.

заступнику Міністра оборони України у 2015—2019 рр.;

директору Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МО України у 2015—2017 рр.;

директору Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки МО України у 2018—2019 рр.

Їх дії кваліфіковано за ч. 4 ст. 4261 та ч. 5 ст. 27 (пособник), ч. 4 ст. 4261 КК України.

Також повідомлено про підозру колишньому голові правління ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському», дії якого кваліфіковано за ч. 2 ст. 192, ч. 4 ст. 27 (підбурювач) ч. 4 ст. 4261 КК України.

Досудове розслідування триває. Встановлюються й інші обставини вчинення злочину, а також особи, які можуть бути причетні до їх вчинення.