Данські спецпризначенці посилили угрупування в Малі щоб протистояти ЧВК Вагнера

Європейські країни висловили стурбованість розгортанням найманців російського угруповання Вагнера на території Малі та відкладеним поверненням Малі до цивільного правління після військового перевороту в серпні 2020 року. Контингент із близько 90 данських солдатів прибув до Малі, щоб приєднатися до європейського спецназу, який підтримує операції країни проти джихадистів, повідомили військові Данії.

Контингент, про розгортання якого було оголошено у квітні, дислокується в Менаці на сході Малі. Його мандат діє до початку 2023 року. “Мета полягає в стабілізації Малі та частини трикордонної зони Ліптако-Гурма між Малі, Нігером і Буркіна-Фасо, а також забезпечення захисту цивільного населення від терористичних груп”, – йдеться в заяві збройних сил.

Раніше Данія надсилала війська для участі у військових інтервенціях у Малі, одні з миротворчими силами ООН MINUSMA, а інші – в рамках операції Баркхане під проводом Франції. Новий контингент приєднується до Оперативної групи Такуба — підрозділу на чолі з 900 військовослужбовців, який очолювала Франція, з у березня 2020 року.