На Львівщині чиновниця отримала тюремний строк за допомогу “ухилянтам” виїхати з України (Фото)

Працівники Служби безпеки у трьох різних областях виявили нові схеми ухилення від мобілізації. Одна з фігуранток за матеріалами розслідування отримала тюремний строк. Чиновниця організовувала незаконний виїзд призовників за кордон. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Правопорушницею виявилася очільниця районного відділу соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міськради.

Чиновниця допомагала чоловікам у виробництві фіктивних довідок про непридатність до військової служби за станом здоров’я. Маючи ці документи ухилянти могли виїхати з України.

У схемі також брали участь фігуранти з місцевої медико-соціальної експертної комісії.

Правоохоронці затримали чиновницю “на гарячому” посадовицю у серпні 2022 року.  Вона саме передавала клієнту замовлені ним фальшиві довідки.

“На підставі зібраних СБУ доказів суд визнав зловмисницю винною за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) і призначив їй 7 років тюрми”, – йдеться у повідомленні правоохоронців.

Військова контррозвідка також затримала двох організаторок «схем для ухилянтів» в Хмельницькому та на Черкащині.

Зловмисниці пропонували військовозобов’язаним допомогти в уникненні призову з подальшим виїздом з України за підробленими медичними довідками.

Вартість таких “послуг” становила від 4 до 10 тис. доларів США. Сума залежала від терміновості підготовки фальшивки та виїзду за кордон.

За обома фактами порушення закону наразі тривають розслідування.

Раніше “Військовий кур’єр” писав про те, що військком, якого підозрюють у незаконному збагаченні, залишив посаду начальника Чернівецького ОТЦК та СП.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.