Чоловіки, які отримали повістку та виїхали за кордон, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності – юрист

Чоловікам призовного віку, які втекли за кордон та не повернулися додому, загрожує адміністративна або кримінальна відповідальність, – коментує юристка Вікторія Тютюнникова.

Після повернення на територію України чоловіків, які ухилилися від призову шляхом виїзду за кордон, можуть притягнути до адміністративної відповідальності за недотримання законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку і мобілізацію. Даний тип правопорушення може каратися штрафом від 3400 грн до 5100 грн. За умови ще й нелегального перетину кордону, додатково необхідно сплатити від 3400 грн до 5100 грн.

Чоловіки, які отримали повістку та виїхали за кордон, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності. Їм загрожує від 3 до 5 років ув’язнення.

Варто згадати, що повістка вважається врученою, коли військовозобов‘язаний особисто поставив на ній підпис. Вона не може бути передана через родичів чи близьких. За умови перебування чоловіка закордоном, вручення повістки стає неможливим, відповідно, немає потреби прибувати до ТЦК та СП(назва військкоматів з 2020 року).