Чехи придбали машину розмінування Bozena-5 для України

Чеська краудфандингова кампанія Darcek pre Putina (“Подарунки Путіну”) зібрала $690 тис. на придбання машини для розмінування Bozena-5, яку відправлять в Україну.

Збір коштів тривав від травня. Участь у ньому взяли люди з Чехії, Словаччини та інших країн. Уряд Тайваню пожертвувавши 100 тис. євро.

Організатори збору домовилися із виробником машин для розмінування і техніка, яку куплять за зібрані гроші, буде виготовена у грудні.

Дистанційно керовану легку систему розмінування Bozena-5 розробила словацька компанія Way Industries. Машина знешкоджує міни за допомогою барабану з ланцюговим пристроєм розмінування. 

Система складається з знімного робочого блоку, в якому розміщено обертовий пристрій для розмінування (ціп або румпель). Він змінюється в залежності від місцевостей та умов мінного поля.

Нагадаємо, нещодавно, стало відомо, що Південна Корея надасть Україні дві машини для розмінування K600 Rhino. Вони здатні знешкоджувати міни в тилу та створювати шляхи через мінні поля на передовій. Цими машинами доповнять партію міношукачів, які відправиди нещодавно.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.