Сенат Чехії дав дозвіл на продовження підготовки українських військових

Сенат Чехії продовжив дію мандата на проведення бойової підготовки українських військових. Їх будуть тренувати у Чехії щонайменше до кінця наступного року. Про це повідомляє Radio Prague International.

Про важливість продовження підготовки українських військовослужбовців заявила міністр оборони Яна Чернохова. Вона підкреслила, що таким чином Чехія наближатиме закінчення війни та настання довгоочікуваного миру.

Також Сенат продовжив мандат перебування в Чехії військовослужбовців з країн Євросоюзу та НАТО.

Кількість представників іноземних армій на території Чехії не перевищить 800 військовослужбовців – це стільки ж як і у нинішньому році. Вони зможуть проходити підготовку під керівництвом інструкторів із країн-членів НАТО.

Нагадаємо, у жовтні Чехія та Данія запровадили спільний проект з постачання Україні зброї та техніки. Перший пакет запланували доставити в Україну протягом кількох найближчих місяців. До списку військової допомоги, яку нададуть Чехія та Данія, зокрема, увійшли 10 тис. ручних гранат, 2,5 тис. пістолетів, 7 тис гвинтівок, 500 великокаліберних кулеметів.

Раніше у Чехії заявили про передачу Україні двох зенітно-ракетних комплексів “Куб” і необхідних до нього боєприпасів. Президент Петр Павел заявив, що Україна може відразу поставити на озброєння радянську ЗРК “Куб”, оскільки вже має навчених спеціалістів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.