Британські спецпідрозділи озброять «ручними гарматами»

Антиматеріальна гвинтівка Gepаrd — це сімейство зброї, що призначене для ураження неброньованих і легкоброньованих цілей. Ці далекобійні великокаліберні гвинтівки володіють високою точністю, а також високою початковою швидкістю кулі. Застосування найновійших технологій дозволило серйозно зменшити віддачу від кожного пострілу, що, зі свого боку, дозволяє стріляти з неї прямо з рук.

Як повідомляє Daily Star, один з британських членів SAS (головний підрозділ Сил спеціальних операцій Британської армії) зауважив: «GM6 — це фантастика! Це все одно, що йти в бій з артилерійською гарматою». Передбачається, що для спецпідрозділів придбають 150 таких гвинтівок.

Гвинтівку розробляли для ураження легкоброньованих цілей противника на великих відстанях — до 1600 м. З її допомогою можна вивести з ладу не тільки більшість видів транспорту, але й засоби зв’язку, а також живу силу противника. Ба більше, на дистанціях до 600 метрів снайперська гвинтівка GM6 здатна пробити броню вертольота, що перебуває в режимі зависання.