Україна придбає у Британії два тральники для зачищення чорноморської акваторії від російських мін

Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко в одному з інтерв’ю розповів що Україна отримає від Великої Британії два тральники, які відповідають всім стандартам НАТО і допоможуть захистити узбережжя від мінної загрози. Ці кораблі – не безоплатна допомога, за них доведеться сплатити з воєнного бюджету.

Запевнення посла що нібито спочатку судна будуватимуть у Британії, а “потім технологію передадуть на українські корабельні” великої довіри не викликає. Британські технології потребують не тільки навичок конструювання у футах та дюймах, але й фактично вимагають повної реконструкції виробництва з нуля та закупівлі нового обладнання. Знову ж бюджетним коштом, бо про британські інвестиції тут мова не йде.

При тому, що сьогодні Україна, навіть тимчасово втративши феодосійській суднобудівний завод в окупованому Криму, має власні потужності які придатні для будування такого класу судів – це “Кузня на Рибальському” та Миколаївський суднобудівний завод закупати такі кораблі за кордоном просто недоцільно.

Крім того, Збройні сили України по сьогодні не мають зрозумілої та дієвої концепції застосування та розвитку морського флоту. Чи не варто спочатку визначитися зі стратегією, а тільки потім набирати фінансових зобов’язань на сотні мільйонів та мільярди доларів?