Британія готується передати Україні ракети дальністю до 300 км – The Washington Post

Велика Британія, схоже, готується передати Україні ракети великої дальності Storm Shadow, які можуть вражати цілі на відстані до 300 кілометрів.

Такий висновок зробили журналісти The Washington Post, які проаналізували проаналізували оголошення про закупівлі озброєння Міжнародним фондом підтримки України (IFU).

Зокрема, у повідомленні про закупівлі Міноборони Британії “висловило зацікавленість” у придбанні “ракетного ударного озброєння із дальністю до 300 кілометрів”.

Британський чиновник з яким спілкувались журналісти, відмовився підтвердити тип, терміни або кількість зазначеної зброї. Проте, повідомлення про можливу закупівлю такого озброєння є суттєвим кроком на шляху до того, щоб Британія таки почала поставки таких систем.

Storm Shadow – це авіаційна крилата ракета класу “повітря-земля”, призначена для знищення важливих стаціонарних цілей, які добре захищені засобами протиповітряної оборони.

Ракета може використовуватися в будь-який час доби, складних метеоумовах і при застосуванні противником засобів радіоелектронної протидії.

Запуск ракет Storm Shadow можливий з сучасних винищувачів Typhoon і Rafale, а також старіших літаків – Panavia Tornado і Mirage 2000.

Дальність базових версій сягає 560 км, хоча експортна Storm Shadow відрізняється – її дальність менша майже вдвічі та становить 250-290 км.

Ракета підтримує GPS-наведення, а при підльоті до цілі застосовується теплова головка з режимом розпізнавання та відповідності рельєфу місцевості.

Щодо літаків, які з яких можна запускати Storm Shadow – то жодної з перелічених моделей наразі немає на озброєнні ВПС України. Однак, раніше військові демонстрували вдалий запуск американських протирадіолокаційних ракет AGM-88 HARM з літаків МіГ-29.

Тобто теоретична адаптація радянських винищувачів можлива і під крилаті ракети Storm Shadow – додають журналісти The Washington Post.

Україна вже давно просить надати їй ракети більшої дальності, оскільки така зброя дасть змогу вразити російські командні центри, лінії постачання, склади боєприпасів і палива в глибині окупованого Криму і на контрольованій Росією території на сході України.