Білоруси у Польщі тренуються для збройного повстання проти Лукашенка – The Times

Сотні громадян Білорусі, які залишили країну після масових протестів 2020 року, проходять бойову підготовку у Польщі, щоб повалити режим Олександра Лукашенка. Про це повідомляє британське видання The Times.

Тренування повстанців проводять колишні офіцери білоруських силових структур BYPOL, які також змушені були залишити свою країну. За словами лідера організації Олександра Азарова, деякі групи білорусів тренуються вже кілька місяців.

«Я називаю це войовничою діаспорою. Наша сила зростає з кожним днем», — сказав один із інструкторів, колишній військовослужбовець із позивним «Шпак».

До цього партизани, пов’язані з BYPOL, уже провели кілька успішних операцій на території Білорусі. Зокрема, після початку вторгнення росії в Україну вони влаштовували диверсії на залізницях, якими переміщалися російські війська.

У лютому цього року організація взяла на себе відповідальність за підрив російського розвідувального літака А-50 в аеропорту під Мінськом за допомогою двох безпілотників. У Білорусі BYPOL визнали «екстремістською організацією».

«Ми спробували піти мирним шляхом. Але ніколи суспільство не завойовувало своєї свободи безкровним шляхом», — пояснив британським журналістам своє рішення приєднатися до тренувального табору 60-річний електрик, який отримав позивний «Дід».

«Моя дочка не знає, що я тут. Я сказала їй, що їду грати у пейнтбол. Але я приїхала сюди, щоб готуватися до бою за Білорусь», — сказала 42-річна волонтерка під позивним «Хижачка».

Учасники тренувань готуються до дня, який між собою називають «Часом X», коли вони повернуться до Білорусі, щоб боротися з режимом. Цей момент може настати, «коли російська федерація піде з Білорусі» – зазначив ще один білорус.

Масові протести у Білорусі розпочалися 9 серпня 2020 року. Їхньою причиною стала фальсифікація результатів президентських виборів, на яких Олександр Лукашенко «набрав» понад 80% голосів. У ході протестних акцій було затримано сотні людей, багатьох з яких кинули за грати. Дехто із заарештованих помер у в’язницях білоруського режиму. Тисячі білорусів через репресії білоруської влади були змушені залишити свою країну.