Білоруси нищать окупантів на фронті з французького важкого міномета MO-120-RT61 (Відео)

Білоруські добровольці показали, як нищать окупантів на фронті в Україні з французького важкого 120-мм міномета MO-120-RT61.

Відео своєї роботи військові опублікували у мережі.

MO-120-RT-61 розробили зброярі французької компанії Thomson-Brandt у 1960-х роках. Цей міномет взяли на озброєння у французькій армії, Корпусі морської піхоти США та ще у військах 30 країн.

Військові відзначили його надійність та ефективність. Тому міномет почав випускатися також Німеччиною, Італією, Бельгією, Нідерландами, Бразилією, Туреччиною та Японією.

Ствол MO-120-RT-61 оснащений зовнішніми ребрами для розсіювання тепла, що забезпечує ведення безперервного вогню протягом тривалих проміжків часу. Стріляти можна у темпі 15-20 пострілів за хвилину.

Точність ураження цілі досягається за рахунок використання балістичного обчислювача, забезпечуючи тим самим знищення противника з першого пострілу. Звичайним боєприпасом уражаються цілі на відстані до 8,5 км, активно-реактивною міною – до 13 км.

Для транспортування міномет має лафет з колесами.

Українські військові отримали французькі міномети MO-120-RT61 у грудні минулого року. Тоді їх застосовували у районі Бахмута. У січні такі міномети були помічені у використанні бійців 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади та 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”.

Нагадаємо, “Українська бронетехніка” відновила виробництво мінометів різного калібру. Цьогоріч підприємство вже поставило Силам оборони України понад 600 одиниць.

Після початку широкомасштабного вторгнення частину виробничих потужностей компанії захопили окупанти на сході України. Виробництво вдалося повністю відновити на перенесених майданчиках. Виготовляють міномети калібрів 60 мм, 82 мм та 120 мм.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.