В Україні випробовують безпілотний комплекс розвідки (Фото)

В Україні розпочали випробування безпілотного комплексу радіотехнічної розвідки «Gekata». Це спільна розробка українського науково-виробничого центру «Інфозахист» та оборонного підприємства «Укрспецсистемс».

Комплекс «Gekata» виконує дві задачі — збирає нові сигнали ворожих засобів радіоелектронної боротьби, ППО, літаків, а також класифікує вже відомі сигнали радіотехнічних засобів, визначаючи їхні позиції.

Комплекс автоматично порівнює сигнал із базою і повідомляє оператора про те, чи це сигнал радіолокаційної станції зенітного комплексу «Бук», «Оса», С-300, чи винищувача МіГ-31. «Gekata» може одночасно відслідковувати до 200 цілей у зоні 360 градусів.

Дані, які отримує комплекс, можуть передаватися як у режимі реального часу, так і зберігатися на внутрішніх носіях у випадку повної радіотиші чи автономного польоту.

Дальність виявлення цілей становить 450 км, що дозволяє безпілотникам працювати за межами ураження російських засобів протиповітряної оборони.

Носієм розвідувального комплексу є український багатоцільовий безпілотник PD-2. Він здатен долати відстані до 1000 кілометрів та знаходитись у повітрі до 12 годин. PD-2 — це дрон із системою вертикального зльоту й посадки, що дозволяє операторам підіймати безпілотник у повітря без злітно-посадкових смуг.

Складається комплекс із 8 БпЛА PD-2, серед яких 4 основних безпілотники та 4 запасних. Роботою всього комплексу керує один оператор.

Уперше комплекс «Gekata» переставили у 2021 році на виставці «Зброя та Безпека». До кінця 2023 року розробники планують провести всі необхідні випробування безпілотного комплексу.

Безпілотники набувають дедалі більшого значення в протистоянні України російській агресії. Кожна нова атака дронів по росії щоразу стає ефективнішою та задає ворогу більшої шкоди. А самі БПЛА стають справжніми «зірками» цієї війни.

Читайте в нашому матеріалі про те, як Україна поступово перехоплює ініціативу у війні дронів.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.