В Україні розпочали випробування безпілотного комплексу радіотехнічної розвідки «Gekata». Це спільна розробка українського науково-виробничого центру «Інфозахист» та оборонного підприємства «Укрспецсистемс».
Комплекс «Gekata» виконує дві задачі — збирає нові сигнали ворожих засобів радіоелектронної боротьби, ППО, літаків, а також класифікує вже відомі сигнали радіотехнічних засобів, визначаючи їхні позиції.
Комплекс автоматично порівнює сигнал із базою і повідомляє оператора про те, чи це сигнал радіолокаційної станції зенітного комплексу «Бук», «Оса», С-300, чи винищувача МіГ-31. «Gekata» може одночасно відслідковувати до 200 цілей у зоні 360 градусів.
Дані, які отримує комплекс, можуть передаватися як у режимі реального часу, так і зберігатися на внутрішніх носіях у випадку повної радіотиші чи автономного польоту.
Дальність виявлення цілей становить 450 км, що дозволяє безпілотникам працювати за межами ураження російських засобів протиповітряної оборони.
Носієм розвідувального комплексу є український багатоцільовий безпілотник PD-2. Він здатен долати відстані до 1000 кілометрів та знаходитись у повітрі до 12 годин. PD-2 — це дрон із системою вертикального зльоту й посадки, що дозволяє операторам підіймати безпілотник у повітря без злітно-посадкових смуг.
Складається комплекс із 8 БпЛА PD-2, серед яких 4 основних безпілотники та 4 запасних. Роботою всього комплексу керує один оператор.
Уперше комплекс «Gekata» переставили у 2021 році на виставці «Зброя та Безпека». До кінця 2023 року розробники планують провести всі необхідні випробування безпілотного комплексу.
Безпілотники набувають дедалі більшого значення в протистоянні України російській агресії. Кожна нова атака дронів по росії щоразу стає ефективнішою та задає ворогу більшої шкоди. А самі БПЛА стають справжніми «зірками» цієї війни.
Читайте в нашому матеріалі про те, як Україна поступово перехоплює ініціативу у війні дронів.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram, YouTube та Instagram.