Байден має намір розгорнути тисячі військ у Східній Європі та Балтії – джерела в адміністрації президента

За словами представників Білого Дому президент Байден розглядає можливість розміщення кількох тисяч американських військовослужбовців, а також військових кораблів і літаків в країнах Балтії та Східної Європи – союзників по НАТО. Розширення американської військової участі відбувається на тлі зростаючого страху щодо російського вторгнення в Україну.

Цей крок стане значним поворотом для адміністрації Байдена, яка донедавна займала стриману позицію щодо України, боячись спровокувати вторгнення Росії. Але оскільки президент Володимир Путін посилив свої загрозливі дії щодо України, а переговори між американськими та російськими офіційними особами не змогли його збентежити, адміністрація тепер відходить від своєї стратегії «не провокувати».

На зустрічі в суботу в Кемп-Девіді, резиденції президента в Меріленді, високопоставлені чиновники Пентагону представили пану Байдену кілька варіантів, які дозволять перемістити американські військові активи набагато ближче до порогу пана Путіна, заявили представники адміністрації. Варіанти включають відправку від 1000 до 5000 військовослужбовців до країн Східної Європи з можливістю збільшення цієї кількості в десять разів, якщо ситуація погіршиться.

Чиновники говорили на умовах анонімності, оскільки не мали права публічно говорити про внутрішні обговорення.

За матеріалами New York Times