Австралія передасть Україні артилерійські снаряди та БТР М113

Австралія погодила новий пакет військової підтримки України — Київ отримає бронетехніку, транспорт та боєприпаси.

Загалом Австралія передасть Україні 70 військових машин, у тому числі 28 гусеничних бронетранспортерів M113, 14 транспортних засобів спеціального призначення та 28 середніх вантажних автомобілів MAN 40M та 14 причепів.

Крім того, Київ також отримає 105-міліметрові артилерійські снаряди.

Сума нового пакету допомоги від Австралії становить 110 млн австралійських доларів (це близько 74 млн дол США).

Після оголошення нового пакету допомоги, загальний внесок Австралії на підтримку України становитиме 790 мільйонів австралійських доларів, включаючи 610 мільйонів військової допомоги.

БТР Бронетранспортер M113 — одна з найрозповсюдженіших бойових машин у світі, на озброєнні перебуває з 1960 року, зараз стоїть на озброєнні 44 країн. За більше ніж півстоліття виготовлено 80 тисяч одиниць у понад 40 модифікаціях.

Екіпаж M113 складається з двох осіб : механіка-водія та командира, крім них бронетранспортер може штатно перевозити одинадцять десантників.

Озброєння у варіанті бронетранспортера складається з одного 12,7-мм кулемета Browning M2 з можливістю встановлення додатково захисту стрілка у турелі.

Також БТР можна озброїти автоматичним гранатометом Mk 19 або протитанковими комплексами M47 Dragon чи BGM-71 TOW.

Серед модифікацій М113 має варіанти для прикриття димовими завісами на полі бою, самохідні міномети для підтримки піхоти, бойові розвідмашини, самохідні ЗРК, зенітні самохідні установки, мобільні командні пункти, самохідні ПТРК.