Підрозділи Збройних Сил Нігеру

Армія Нігеру заявила про захоплення тисячі ісламістів

Збройні Сили Нігеру повідомили про затримання 1397 прихильників радикального ісламського угрупування “Боко Харам”.

Йдеться про період з березня по травень 2023 року. Відомо, що прихильники організації, серед яких були також жінки та діти, тікали від інших ісламістів – “Ісламська держава – провінція Західна Африка”. Обидва угрупування наразі ведуть бої на території сусідньої Нігерії.

Більшість затриманих склали зброю та здалися підрозділам Збройних Сил Нігеру на південному сході країни у регіоні Діффа. Однак, як повідомляє місцеве командування, 30 терористів, які спробували чинити опір, були знищені.

Варто зауважити, що подібні спроби масового переходу нігерійсько-нігерського кордону бойовиками “Боко Харам” фіксуються з початку березня 2023 року. У зв’язку з цим Збройні Сили Нігеру проводять низку локальних операцій проти терористів.

“Боко Харам” – це радикальне ісламське угрупування, створене в 2002 році на території Нігерії. У перекладі з мови хауса (етнос, що мешкає переважно на території Нігерії) назва організації означає “західна цивілізація заборонена”. З 2009 року веде активні бойові дії проти уряду Нігерії, а також її союзників – Беніну, Камеруну, Чаду та згаданого Нігеру. З 2015 року в угрупуванні стався розкол і виникла “Ісламська держава – провінція Західна Африка”. Наразі “Боко Харам” воює і проти неї за сфери впливу. За понад 13 років війни “Боко Харам” проти урядів ряду африканських держав загинуло близько 40 тис. людей, а 2,4 млн. осіб стали біженцями.

Нагадаємо, що наприкінці квітня 2023 року джихадисти здійснили напад на “вагнерівці” у Малі.