Американсько-німецька угода дозволить завершити Північний потік-2

Угода про газопровід Північний потік-2 між США та Німеччиною дозволить завершити проєкт і не включатиме нових санкцій США щодо Німеччини та Росії. В рамках угоди США та Німеччина підуть на поступки Україні та Польщі.
Згідно з умовами очікуваної американсько-німецької угоди, Україна отримає кредити на суму 50 мільйонів доларів на технології екологічної енергетики, гарантію повернення плати за транзит газу, який буде втрачено, якщо її обійде трубопровід до 2024 року, і обіцянку Німеччини та США про те, що санкції будуть переглянуті, якщо Росія використає газ як політичну зброю.

Адміністрація президента Джо Байдена розглядає трубопровід Північний потік-2 як загрозу енергетичній безпеці в Європі. Проти трубопроводу виступають республіканці та демократи в Конгресі. Раніше вже були запроваджені санкції проти деяких осіб, причетних до його будівництва. У вівторок прессекретар Білого дому Джен Псакі прокоментувала: “Ми постійно стурбовані тим, що проєкт загрожує європейській енергетичній безпеці, підриває безпеку України та безпеку нашого східного флангу, союзників та партнерів НАТО”.

За матеріалами Newsweek