США допомогли Україні адаптувати ЗРК “Бук” для використання західних ракет – The Associated Press

В рамках проєкту “FrankenSAM” Сполучені Штати Америки допомогли Україні адаптувати вітчизняну зброю для іноземних боєприпасів. В результаті отримали два типи зенітних ракетних комплексів, які здатні стріляти західними ракетами. Про це повідомляє The Associated Press.

“Високопоставлений представник оборонного відомства заявив, що США змогли імпровізувати та створити нову ракетну установку. Система зможе запускати ракети AIM-9M Sidewinder. У середу США оголосили, що надішлють ці ракети Україні в останньому пакеті допомоги”, – йдеться в повідомленні.

Тобто інженерам вдалося створити ЗРК, що може вести вогонь авіаційними ракетами AIM-9M “Sindwinder”. При створенні зенітної системи використали радари та інші компоненти, надані союзниками США та України.

У співпраці американських та українських інженерів також вдалося адаптувати ЗРК “Бук” для того, аби вести вогонь ракетами RIM-7.

“США у великій кількості має ракети RIM-7. Україна має низку систем «Бук», але її постачання ракет скорочується”, – повідомив чиновник.

Нагадаємо, нещодавно “Військовий кур’єр” поділився унікальними кадрами, на яких ЗСУ показали роботу українського ракетного комплексу “Вільха”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.