У наступному році російська влада має намір залучити до армії близько 400 тис. контрактників. Їх відправлять на фронт в Україну. Про це написала журналістка Фаріда Рустамова у своєму блозі, посилаючись на представників влади.
Джерела зазначили, що регіони рф отримали план щодо контрактників на наступний рік. Він буде приблизно таким, як і нинішнього.
“З весни в російських регіонах розгорнулася масштабна інформаційна кампанія з реклами контрактної служби в армії. Головне, чим приваблюють людей на війну — гроші”, — пише журналістка.
Вона зазначила, що середня зарплата у РФ близько 70 тис. рублів, тоді як щомісячний оклад контрактника починається з 204 тис. рублів. Крім цього, є премії за участь у наступальних діях, захоплення військової техніки. Військовослужбовці отримують одноразову виплату в розмірі 195 тис. рублів за укладання контракту.
У нинішньому році план щодо контрактників перевиконали. Військові, що підписали контракт, повинні воювати до формального закінчення війни, а добровольці можуть виїхати з фронту після закінчення терміну служби.
Рустамова дізналася, що наступного року росії буде важче виконати план щодо набору контрактників, ніж цьогоріч: “Люди, які з патріотичних міркувань йшли на війну, скінчилися”.
Попри дефіцит робочої сили у рф план щодо контрактників буде виконано, зокрема за допомогою “більш адресної агітації”. Можуть набрати громадян, що не платять аліменти, вони “зможуть віддати борг Батьківщині та сплачувати аліменти”.
Контракт дозволяє владі не мобілізувати громадян “великими хвилями”. Проте місцева влада віддала б перевагу мобілізації, оскільки це “простіше”.
“Але коли хтось із губернаторів намагається нагору передати, що давайте, може, ще одну мобілізацію, звучить жорстка відмова. Тільки контракт”, – повідомив співрозмовник журналістки.
Нагадаємо, окупанти не припиняють порушувати міжнародне гуманітарне право та продовжують приховану мобілізацію мешканців тимчасово окупованих територій. Про це повідомляє Центр національного спротиву.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram та YouTube.