З 1 жовтня жінки-медики, медсестри та працівниці фармацевтичної галузі стають військовозобов’язаними. Вони повинні прийти у військкомат і стати на облік. Інші жінки можуть зробити це за бажанням.
“Військовий кур’єр” розібрався, що саме і кому треба робити. Відразу хочемо зауважити, що взяття на військовий облік – це не призов на службу.
Перш за все, на військовозобов’язаних жінок покладаються ті ж обов’язки, що й на чоловіків: ставати на військовий облік, проходити підготовку до служби, повідомляти військкомати про зміну місця реєстрації чи проживання, сімейного статусу, інвалідності тощо.
Ще одна зміна до порядку стосується студенток, які отримують медичну та фармацевтичну освіту. Тепер за 2 місяці до завершення навчання університети мають подавати списки з переліком таких жінок до військкоматів (ТЦК).
Після навчання цим жінкам будуть видавати тимчасове посвідчення військовозобов’язаної. А ще – внесуть до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Посвідчення видають у ТЦК, на території відповідальності якого розташовані заклади освіти. Строк дії таких посвідчень – 30 діб.
Отримавши тимчасове посвідчення, жінка має протягом 7 днів пройти з ним до військкомату за місцем реєстрації й стати на військовий облік.
Жінки, які отримали медичну чи фармацевтичну освіту до 30 грудня 2022 року і не перебували на військовому обліку – можуть працевлаштуватися без постановки на облік до 2026 року.
Як жінці стати на військовий облік?
Треба прийти у військкомат за місцем прописки з такими документами:
– заява про взяття на облік
– паспорт (або ID-картка + витяг з демреєстру про місце реєстрації)
– ідентифікаційний номер
– документ про здобуття спеціальності/професії
– довідка з роботи із зазначенням спеціальності, за якою жінка працює
– свідоцтво про народження дітей/документ про опіку
– свідоцтво про шлюб
– фотокартки 3х4.
Коли жінка приходить у ТЦК стати на військовий облік, на неї заводять особову справу й відправляють на медкомісію, яка зробить висновок про придатність до військової служби.
Водночас прийняття жінок на службу, як і раніше, має відбуватися добровільно.
Жінки, які мають спеціальність, споріднену з військовою, можуть стати на облік за бажанням.
Нагадаємо, сьогодні Міністерство оборони України нагадало про набуття чинності наказу, який змінює порядок військового обліку для жінок з 1 жовтня.
Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у Facebook, Telegram, YouTube та Instagram.