19 червня 1657 року союзне військо, що складалося з військ трансильванського князя Дьордя ІІ Ракоці, козацького корпусу Антона Ждановича і шведських підрозділів графа Стенбока, після триденної облоги взяли Варшаву.
Ця перемога стала кульмінацією з’єднаної антипольської кампанії, формальна мета якої було ствердити на престолі Речі Посполитої князя Трансильванії. Водночас цей похід був і результатом активної дипломатії Богдана Хмельницького, який будь-що намагався зібрати антипольську коаліцію в умовах, коли Москва де-факто порушила умови Березневих статей 1654 року, уклавши у Вільні перемир’я з Яном-Казимиром.
Подія, що мала б стати символічним хепі-ендом Хмельниччини, була зіпсована наказом шведського короля. Граф Стенбок уже за чотири дні мусив вивести свою частину війська на захід, до Штеттіна, у зв’язку з початком дансько-шведської війни. Значно послаблене козацько-трансильванське військо мусило протистояти силам польського короля, що дедалі зростали, не відволікаючись, як раніше, на інші “фронти”.
В липні 15-тисячний корпус Антона Ждановича, перед загрозою оточення та в умовах дезорганізації союзних сил, повернувся в Україну. Ракоці був змушений капітулювати і сплатити викуп. Після звістки про поразку з’єднаного походу здоров’я гетьмана погіршилося, і 6 серпня він помер у Чигирині.
Цього ж дня 156 років тому, наприкінці Громадянської війни в США, був виданий наказ Союзного командування про звільнення всіх рабів у Техасі. Згодом у цьому штаті 19 червня почали відзначати щороку під назвою Juneteenth, офіційно – День Звільнення. Цього четверга президент Джо Байден підписав постанову про надання Juneteenth статусу федерального свята. Тому сьогодні, 19 червня 2021 року, вперше в історії Сполучені Штати святкують спільний день визволення рабів по всій країні.