25 травня 1926 р. Головного Отамана УНР Симона Петлюру було вбито сімома пострілами в Парижі. Вбивця Петлюри, Самуїл Шварцбард, 26 жовтня 1927 року був виправданий французьким судом і невдовзі емігрував до Південної Африки, де помер у 1938 році.
Судовий процес над Шварцбардом відбувався під суттєвим негласним впливом ОДПУ УРСР, яка не шкодувала грошей на учасників судового розгляду та підтримання потрібної громадської думки. Адвокат убивці, Анрі Торрес, був членом французької Компартії, намагався підбурити до свідчення проти Петлюри Нестора Махна, але той зрештою письмово відмовився від обіцянок дати свідчення та визнав, що в нього немає доказів організації Петлюрою єврейських погромів. Попри виступи низки євреїв на захист Петлюри, вбивство було визнане справедливою помстою за єврейські погроми, і Шварцбарда було виправдано.
У цей же день 312 років тому російські війська за наказом царя Петра І знищили Так звану “Стару” або Чортомлицьку Січ. Підставою для нападу був перехід більшості запорожців, на чолі з отаманом Костем Гордієнком, на бік Степана Мазепи і шведського короля.