90 років тому в Японії мав відбутися військовий заколот

21 жовтня 1931 року, невдовзі після початку японського вторгнення до Маньчжурії, мав відбутися заколот військових, який би “дозволив країні не згаяти плоди успішного наступу”. Капітан імператорської армії Тьо Ісаму самовільно покинув Маньчжурію і переправився на япнонські острови, щоб ініціювати заколот. Він був засновником таємного товаритва “Сакуракай”, яке вже планувало невдалий виступ у березні цього року.

План заколоту передбачав арешт ключових керівників уряду, а двх “голубів”, Хранитель печатки Нобуакі та міністр зовнішніх справ барон Сідехара, мали вбити під час виступу. На чолі уряду планувалося поставити генерала Аракі Садао, політичні партії мали бути заборонені.

Тим не менш, серед заколотників були розбіжності, інформацію про нього дійшла до військового міністра Мінамі Дзіро і той закликав Аракі зупинити заколот. Аракі не вдалося вмовити заколотників і 17 жовтня вони були заарештовані військовою проліцією “Кемпейтай”.

Покарання учасникам були вельми м’якими. Міністр Мінамі публічно виправдав заколот як надмірний вияв патріотизму. Ключові учасники отримали короткі терміни домашнього арешту, після чого сам Тьо був переведений назад до Маньчжурії. Він візьме активну участь у військових подіях 1937-1945 року, буде начальником штаба 32-ї армії/корпусу, яка оборонятиме Окінаву, і вчинить сеппуку наприкінці оборони острова 22 червня 1945 року.

Традиція військових інцидентів продовжиться. По суті, їх руками буде знищено цивільну опозицію курсу на війну в 1936 році, а лави заколотників будуть рішуче зачищені. Монолітний контроль військових над країною швидко призведе до початку війни в Китаї 1937 року.