84 роки тому діарея спровокувала напад Японії на Китай

7 липня 1937 року внаслідок так званого “інциденту на мосту Марко Поло” розпочалася масштабна японсько-китайська війна. Вона принесе не лише гуманітарну катастрофу для Піднебесної, з десятками мільйонів загиблими, але й поглине більшу частину японських матеріальних і людських ресурсів. Ця війна вже до нападу японців на Перл-Харбор була невід’ємною складовою глобальної Другої світової війни, формальний початок якої датують 1939 роком.

Формальним приводом до розгортання бойових дій стали перестрілки між японськими та китайськими підрозділами в районі мосту Луґоуцяо / “мосту Марко Поло”. Агресивні дії японці обґрунтували зникненням солдата Кікудзіро Сімури, вимагаючи від китаців доступу до фортеці для обшуку. Японський солдат з’явився в момент, коли пролунали перші постріли. Він затримався на марші минулої ночі через гостру потребу випорожнитися, і не зміг у темряві одразу віднайти свій підрозділ.

У будь-якому разі, справжньою причиною конфлікту було наполегливе проникнення японських військ на територію незалежного Китаю. Вони значно перевищували розмір контингенту, дозволеного міжнародними угодами, випробовуючи китайський терпець запланованими та незапланованими навчаннями.