16 вересня 1940 року 215-тисячна італійська армія маршала Граціані завершила “операцію Е” – наступ на 90 км вглиб Єгипту з зайняттям оборонної лінії за містечком Сіді-Баррані. 36-тисячна британська армія Сил Західної Пустелі (WDF) мусила враховувати ще й наявність 250-тисячної італійської армії в Ефіопії, Ерітреї та Сомалі, і не змогла зупинити просування італійців до визначеної ними межі. Це була перша серйозна операція італійських військ від червня 1940 року, коли Італія вступила у Другу світову війну на боці Німеччини.
Під час операції італійська армія зазнала вельми помірних втрат – лише 120 вояків убитими. З іншого боку, це було втричі більше за втрати британських військ, ушестеро менших за чисельністю. В грудні 1941 р. ті самі 36 тисяч WDF у Єгипті розпочнуть операцію Компас, ущент розбивши 150-тисячні італійські сили. Втративши близько 500 загиблими і 1,3 тис. пораненими, у т.ч. помітні 10% чисельності британської піхоти, вони заподіють італійцям удесятеро більші криваві втрати, ще й полонять додатково 130 тис. італійських сил у Лівії.
У стрімкому наступі британці захоплять усю Киренаїку, просунуться на 500-800 км на захід, поки прибуття німецького Африканського корпусу і необхідність посилення британського контингенту в Греції не завадять подальшому розвитку операції.
(фото Bundesarchive)