78 років тому почалася “Битва за Берлін”

Пізно ввечері 18 листопада 1943 року 440 важких літаків “Ланкастер” британського Бомбардувального Командування виконали рейд на Берлін. Ще 395 літаків бомбардували інші цілі, щоб розпорошити сили німецької нічної винищувальної авіації. В результаті нальому в берліні було знищено 533 і пошкоджено 8493 буідівлі, 147 осіб загинуло чи зникло, 409 поранено і 7326 залишилося без даху над головою. Це був перший авіарейд в рамках масштабної операції, яку британські військові та історики назвали “Битва за Берлін”

Серія бомбардувань продовжувалася майже щоночі до кінця січня 1944 року, серед них саме на Берлін було виконано 16 рейдів. В результаті забудова міста була серйозно пошкоджена, і вважається що за цей час загинуло близько 4 тис. цивільних, 10 тис. поранено і 450 тис. залишилися без домівки. Втрати Королівських ВПС перевищили прийнятні для них 5%, у нальотах на Берлін вони безповоротно втратили 492 літаки і 3690 членів екіпажів, з них 1 тис. полоненими.

Результати кампанії оцінюються в цілому як малозадовільні, оскільки, попри великі німецькі людські й матеріальні втрати, а також проблеми з розпорошенням промислових потужностей, кампанія загалом не вплинула вирішальним чином на здатність Німеччини продовжувати війну, і не послабила міцність нацистського політичного режиму

(фото Mirrorpix/Getty Images)