714 років тому відбулися масові арешти тамплієрів у Франції

На світанку п’ятниці 13 жовтня 1307 року згідно з секретним наказом короля франків Філіпа IV Гарного королівські чиновники заарештували всіх членів рицарського ордену тамплієрів на території держави. Вже наступного дня канцлер Гійом де Ногаре висунув перші офіційні звинувачення, а невдовзі магістр ордену Жак де Моле видав свої перші зізнання.

Офіційним закидом тамплієрам була єресь, однак історики ніколи не мали сумнівів, що основним мотивом короля Франції була “оптимізація фінансів”, зміцнення королівського контролю над ними і банальна конфіскація майна ордену, який мав маєтки по всій Європі. Це повністю узгоджувалося з загальним стилем правління Філіпа IV. З того моменту, як він отримав свого “ручного” римського папу під іменем Клімента V, доля ордену було вирішено.

Формально тамплієрам закидалися єретичні обряди під час присяги, несумісні зі званням християнина. Окрім власне ідолошанування, їх звинувачували у розпусному трикратному поцілунку “нижче спини, в пупок та в рот” і зобов’язанні вступати за наказом керівництва в “тілесні стосунки” з братами по ордену.

У 1312 році орден було офіційно ліквідовано. 18 березня 1314 року магістр Жак де Моле і дві інші вищі посадові особи ордену проявили мужність, публічно спростувавши свої перші зізнання, видані під тортурами. Того ж вечора вони були спалені на багатті як невиправні єретики.

Три століття потому серед британських масонів уже підтримувалося переконання, що орден, як і його багатства, продовжували таємно існувати, переродившись у новий рух, і досі ця ідея прямого зв’язку тамплієрів і масонів залишається основою багатьох конспірологічних теорій. Відзначення “п’ятниці 13-го” як особливо нещасливого дня, і загалом тріакайдекафобія є прямим наслідком масового поширення цих ранніх масонських уявлень.

Цього ж дня, у суботу 13 жовтня 1792 року, було закладено фундамент Білого Дому – офіційної резиденції Президентів США у Вашингтоні, округ Колумбія. І це якраз не є співпадінням, враховуючи, що більшість “отців-засновників” брали участь у масонському русі, а закладення першого каменю відбулося з дотриманням масонської “обрядовості”.

(фото – найраніше відоме фото Білого Дому, 1846 рік)