644 роки тому татари розбили п’яних московитів на річці П’яні

2 серпня 1377 року татарське військо Арабшаха захопила зненацька і розбило військо сина великого князя Суздальсько-Нижегородського Івана Дмитровича. Полки майбутньої єдиної Московії, втративши дисципліну і зловживаючи алкоголем, були вщент розбиті і загнані до річки П’яна. Сам Іван Дмитрович потонув під час втечі. Після перемоги орда стрімко рушила на Нижній Новгород і Рязань, сплюндрувавши їх за кілька днів після битви.

Тепер цього дня п’ють та пірнають у фонтани російські десантники.

Цього ж дня у 1943 році, о 2-й ночі патрульний човен PT-109 був протаранений японським есмінцем “Амаґірі” в районі Соломонових островів. Капітан PT-109 Джон Ф. Кеннеді порятував 10 членів екіпажу, зумів їх витягнути на невеликий острівець, знайшов засоби для існування і допомогу тубільців. 8 серпня екіпаж PT-109 було порятовано колегами, а за свої дії Кеннеді отримав “Медаль Флоту і Морської піхоти”. Ставши згодом одним з найпопулярніших президентів США, він буде вбитий пострілом з рушниці 22 листопада 1963 року у Даласі, штат Техас.

Цього ж дня 1917 року здійснена перша в світі посадка бойового літака на палубу корабля, а 1919 року в авіакатастрофі загинув засновник УГА, держсекретар військових справ ЗУНР Дмитро Вітовський.

(на фото – сторінка Лицьового Зводу з мініатюрою, що ілюструє битву на П’яні, та фотопортрет капітана PT-109 Дж.Ф.Кеннеді)