6 березня 1962 року мешканці кількох містечок у східній частині провінції Британська Колумбія, Канада, прокинулися від вибуху, яким було зруйновано 109-метрову вежу високовольтної лінії місцевої електростанції з прогоном довжиною понад 3 км, що перетинав мальовниче озеро Кутеней.
Внаслідок вибуху надовго перервалося централізоване електропостачання всього регіону; для забезпечення мінімальних потреб населення доводилося масово використовувати генератори. Винуватцями теракту були «сини свободи», відгалуження секти духоборів, які у свою чергу відщепилися від російського православ’я наприкінці XVIII ст. У 1898-1899 роках, за активного сприяння Льва Толстого, духобори емігрували з росії до Нового Світу, зокрема до Канади. «Сини свободи» мали схильність до публічних нудистських протестів, підпалів, акцій знищення власного і чужого майна, були вкрай консервативні в побуті, відмовлялись від досягнень науково-технічного прогресу і не дозволяли дітям відвідувати школу.
Підірвана вежа була ненависним для них символом поступу технологій, а крім того – нагадуванням про напівпримусові роботи на електроенергетичних об’єктах з часів Другої світової війни, якими замінювалася неприйнятна для них мобілізація на військову службу.
Цього ж дня, але 105 років тому, 6 березня 1918 року, Центральна Рада ухвалила новий адміністративний поділ України на 32 землі, ліквідовуючи старі губернії під час визволення території республіки від більшовиків.
Джерело зображення: https://www.facebook.com/CrestonMuseum/